Eko-Yoga İnzivası

2013’tü sene Çamtepe ile ilk karşılaştığımızda. O güne dönüp baktığımda hatırladığım şey, yaşamımın dönüştüğüne dair tüm bedenime yayılan heyecan. Farkındalıkla yaşamın temelleri orada atıldı, göğe ilk defa o zaman doyasıya bakıldı, topraklanmanın ne demek olduğu o zaman anlaşıldı. Köklenmeyi ağaçlara bakarak öğrendim ve kuşların her birinin kendine özgü bir şarkısı olduğunu o zaman keşfettim.

Şimdi tekrar Çamtepe’de olmak ve bu sefer bir inzivaya o büyülü atmosferde ev sahipliği yapacak olmak tarif edilemez bir duygu. Sadece Çamtepe’de olmak başlı başına bir öğrenme. Bir de üzerine günlük yoga ve meditasyonlar, orman banyosu ve ses banyosu ile çeşnilendiriyoruz, üzerine  yogik yaşam ve ekolojik yaşamın benzerliklerini keşfedip Victor ve Çamtepe’ye dair sohbetler ekliyoruz. Ateş başında Güneşin’den masallar dinleyip Özge’nin peşinden ormana, harikalar diyarına yola koyuluyoruz.

İçimize sinen nefis bir üç gün hayal ettik çamların altında. Aramıza gelirsen masalımız gerçek olur.

 

İnzivaya Dair Detaylar:
Tarih:

18-21 Ekim

Program 18 Ekim Perşembe akşamı başlayacak. Perşembe en geç 17:00 gibi Çamtepe’de olalım ki çadırlarımızı kuralım, yerleşelim, tanışalım ve ertesi gün için dinlenelim.

21 Ekim Pazar 14:00te program bitiyor.

 

Konaklama ve Yemek:
Konaklama kişisel çadırlarda olacak. Kendi matlarınızı ve uyku tulumlarınızı getiriniz.

Yemek günde iki öğün inziva yemeği olan Kitchari (Pirinç, mercimek ve sebzeden oluşan sade, doyurucu ve arındırıcı bir yemek) olacak ve yemeği imece usulü birlikte yapacağız. Herkes bir kere mutfakta vakit geçirecek ve işin mutfağını da görmüş olacak. Yemeği yapmak çok kolay, birlikte olmak çok eğlenceli. Ayrıca bir çay ve tahin-pekmez saatimiz olacak. (Dileyenler yanlarında kuruyemiş ve kuru meyve getirebilir)

 

Çamtepe’de Yaşam

Burada ekolojik ayak izimizi minimumda tutmaya çalışıyoruz. Elektriğimiz güneşten geliyor ve sınırlı. Saç kurutma makinesi gibi yüksek enerji gerektiren aletleri kullanamıyoruz. Telefonlarımızı şarj edememe ihtimalimiz bile var.

Sıcak suyumuz da güneşten geliyor ve duşlar dışarda yer alıyor. Hava şartlarını göz önünde bulundurarak duşları sınırlı kullanmamız gerekebilir.

Temizlik için şampuan gibi kimyevi içerikli ürünler kullanmak yerine yerel üretim zeytinyağlı sabunlar kullanıyoruz.

İnziva ücreti:
İnziva katılım bedeli 400 TL’dir. Başvuru formunu doldurup onay e-postası ulaşan katılımcılardan inziva ücretinin tamamını ya da yarısını kapora olarak göndermeleri istenecektir. Ücretin tamamını ödeyemeyecek olanlara başvuru halinde belli oranda destek sunacağız.

10 Ekime kadar iptal etmeniz durumunda ücret iadesi yapılmaktadır.

İnziva ücretine nefis bir manzara ve tertemiz hava dahil her şey dahildir. Ulaşım ve kişisel ihtiyaçlar katılımcıların kendi sorumluluğundadır.

Kayıt:

Buraya kadar okuduysanız ve tüm koşulları kabul ediyorsanız aşağıdaki bağlantıdan başvuru formunu doldurabilirsiniz. En kısa zamanda da katılım durumunuza dair e-posta ulaşacaktır size.

Sorularınız için Burak Bilen’e 05076290919 numaralı telefondan ya da burakileyoga@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. (22 Eylül-5 Ekim arası Hindistanda olacağından e-posta daha rahat olur)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdiS5JLR19x3cS8YtSXzNy0VYd8Y9h70bEO-D8-afVPeJ_G7w/viewform

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s