HİNDİSTAN: BİR YOGA YOLCULUĞU

Bu gezi benim kişisel yoga yolculuğumdaki önemli durakları ve farkındalıkları kapsıyor. Her noktası çok özel ve anılarla dolu bir yolculuk benim için. Bu yolculuğumu paylaşmak niyetim, yoganın özüne doğru yol almak… Kendine doğru yolculuğa bir davet. Bizimle olmak ister misin?

 

Bir Yoga Yolculuğu dedik bu gezimize. Yoga kelimesi bir olmak, bütün olmak demek. İçe bir yolculuk bu; doğayla bütünleştiğimiz… Hindistan ise binlerce yıllık gelenekleriyle bize eşlik edecek.

Delhi’den başlayıp kadim medeniyetlerin tarih sayfalarında ilerleyeceğiz. Ve Şiva’nın şehri, yaşayan en eski ve en büyülü şehir Varanasi’ye akacak yolumuz… Ganj’ın akışı gibi. Hinduzim ve Budizm için önemli durakları ziyaret edecek, kutsal Ganj nehrinin kenarında meditasyonumuzu yapacağız. Ölü yakma törenlerine şahitlik edecek, sokaklara karışacağız. Tac Mahal’in ihtişamından geçerek Mathura’ya varacağız. Mathura’da 24 saat Kirtan yapan bir Krişna Tapınağında mantralar söyleyecek ve meditasyon yapacağız. Tren yolculuğuyla varacağımız Himalayaların eteklerindeki Rishikesh bizi sükuneti ile karşılayacak. Burada Beatles üyelerinin de kaldığı aşramı ziyaret edecek, Ganga Aarti törenlerine katılacağız. Himalayaların doğasını keşfe çıkacağız ve bu şehirde Işık Festivali olarak bilinen Diwali Festivali’ni halkla birlikte kutlayacağız. Hindistan’dan ayrılmadan önce sokak çocuklarının barınma ve eğitim gibi ihtiyaçlarını karşılayan Salaam Baalak Vakfı ziyaretimiz olacak ve bir sokak çocuğunun gözünden Delhi sokaklarına tanıklık edeceğiz. Kaosun içinde huzuru Lodhi Bahçelerinde bulacak ve son yogamızı yapıp yurda döneceğiz.

Hindistan olduğu gibi deneyimlenmeli, en azından hayatında bir kez!

Gezi hakkındaki tüm detaylara http://www.bizimada.com.tr/tur/hindistan-bir-yoga-yolculugu websitesinden ulaşabilirsiniz.

Benim hakkımda detaylı bilgiye www.burakileyoga.com websitemden ulaşabilir ve geziye dair sorularınızı burakileyoga@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Gezi ücreti, çift kişilik odada konaklama halinde kişi başı 1850 AVRO’dur.

TUR BEDELİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

– İstanbul-Delhi ve Delhi-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri,

– Delhi-Varanasi ve Varanasi-Agra arası ekonomi sınıfı uçak biletleri,

– Delhi-Haridwar-Delhi arası tren biletleri,

– Programda detayları belirtilen konaklamalar,

– Seyahat sağlık sigortası (Türkiye’de ikamet belgesi bulunan ve seyahat çıkış noktası Türkiye olan katılımcılarımıza yapılabilmektedir; geri kalan katılımcılarımızın kendileri için sigorta yaptırmaları zorunludur),

– Programda belirtilen tüm öğünler (8 adet kahvaltı, 1 adet öğle yemeği, 7 adet akşam yemeği)

– Programda belirtilen müzelerin giriş bedelleri,

– Programda belirtilen tüm çevre gezileri,

– Programın gerektirdiği tüm şehir içi ve şehirlerarası transferler,

– Rehberlik ve tercüme hizmeti,

– Bahşişler,

Yukarıda sıralanan hizmetler haricindeki hiçbir masraf (Hindistan vize ücreti, yurtdışı çıkış harçları, fazla bagaj ücreti, ulusal ve uluslar arası telefon aramaları, yemekler esnasında alınacak içecekler, ekstra yiyecek ve içecekler, kişisel harcamalar vb.) tur bedeline dahil değildir.

2 thoughts on “HİNDİSTAN: BİR YOGA YOLCULUĞU

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s